Detail produktu k duplikaci

Pískovací systém PZKV je určen pro tramvaje, které nejsou vybaveny vlastním rozvodem tlakového vzduchu. Dodávka vzduchu probíhá prostřednictvím elektrického dmychadla. Pneumatické dávkovací zařízení výrazně snižuje spotřebu písku oproti jiným mechanickým systémům. Pískovací systémy PZKV jsou vyráběny v řadě variantních provedení, pro umístění pod sedáky, do stěn, podlah a dalších prostor salonu vozidla. Tvary a rozměry zásobníků písku jsou obvykle projektovány pro konkrétní vozidlo. Zásobníky písku mají vlastní vyhřívání, které snižuje vlhkost písku a zamezuje jeho případnému zamrzání. Doplňování písku do zásobníku lze provádět manuálně nebo pomocí dávkovací pistole. Množství písku v zásobníku kontrolují elektrické snímače nebo je zásobník vybavený průhledítkem pro kontrolu hladiny písku. Systém je standardně vybaven pískovacími trubicemi s možností vlastního vyhřívání a plnicími hrdly vyráběnými v několika variantách.

Běžnými materiály pro kovové části systémů jsou slitiny hliníku a nerezové oceli, včetně speciálních materiálů pro odhlučnění, event. tepelnou izolaci.

Ovládání a kontrola chodu systému pískování je realizována z nadřazeného řídicího systému vozidla nebo se zařazením vlastní řídicí jednotky. Použitý písek rozhodujícím způsobem ovlivňuje funkci a výkon zařízení, proto se k pískování doporučuje pouze písek odsouhlasený dodavatelem.

VLASTNÍ VÝVOJ

VLASTNÍ VÝVOJ

VLASTNÍ VÝVOJ

Galerie